Badania genetyczne DNA
UZYSKAJ NIŻSZĄ CENĘ W PAKIECIE OPIEKI Dowiedz się więcej
PANEL BADAŃ NIETOLERANCJE POKARMOWE GEN - kup badania na internecie

PANEL BADAŃ NIETOLERANCJE POKARMOWE GEN

Panel badań obejmuje analizę genetycznych predyspozycji do nietolerancji pokarmowych na określone składniki diety: Celiakia, Nietolerancja laktozy typu dorosłego oraz Fruktozemia wrodzona. Wyniki tych badań pozwolą zidentyfikować genetyczne podłoże wskazanych objawów nietolerancji oraz zaprojektować indywidualne postępowanie dietetyczne.

Więcej szczegółów


Cena:
519,00 zł

W pakiecie opieki:


Zobacz opinie klientów

Dodatkowe informacje

Liczba badań w panelu 3
Czas oczekiwania na wynik 10
Materiał do badania Krew żylna
Jak się przygotować? Nie są konieczne godziny poranne. Wykonanie badania w trakcie dnia i po jedzeniu nie wpływa na wynik.
Gdzie wykonać badanie? Wybór punktu pobrań pojawi się na końcowym etapie procesu zakupu, Do Twojej dyspozycji 600 punktów pobrań sieci Diagnostyka w całym kraju
Odbiór wyników badań Po otrzymaniu od nas powiadomienia mail o dostępności wyniku wejdź do PORTALU PACJENTA, a następnie w zakładkę WYNIKI BADAŃ
Normy laboratoryjne Na wyniku
Konsultacja lekarska Od 49 zł
Konsultacja dietetyczna Od 49 zł
DLACZEGO WARTO WYKONAĆ PANEL BADAŃ NIETOLERANCJE POKARMOWE GEN?

Dzięki potwierdzeniu obecności zmian genetycznych w DNA, odpowiedzialnych za nietolerancje pokarmowe, będziesz w stanie zastosować odpowiednie działania, które przyczynią się wyeliminowania uciążliwych objawów choroby i uniknięcia w przyszłości groźnych powikłań nietolerancji.

KIEDY NALEŻY WYKONAĆ PANEL BADAŃ NIETOLERANCJE POKARMOWE GEN?

NIESPECYFICZNE DOLEGLIWOŚCI

W przebiegu nietolerancji pokarmowych mogą się pojawiać objawy o przyczynie trudnej do ustalenia: bóle brzucha, wzdęcia, brak łaknienia, bóle mięśni i stawów, senność, zmiany skórne, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia funkcji wątroby czy jelit

WĄTPLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE 

Badanie genetyczne pozwala na jednoznaczne postawienie diagnozy, to istotna przewaga nad standardowymi badaniami w kierunku nietolerancji pokarmowych, których wyniki mogą być niejednoznaczne.

NIETOLERANCJE POKARMOWE W RODZINIE

Celiakia, nietolerancja laktozy I fruktozy mają podłoże genetyczne. Mutacje w genach prowadzące do rozwoju tych chorób, mogą być przekazywane  potomstwu i występować rodzinnie.

DBAŁOŚĆ O POTOMSTWO

W przypadku występowania nietolerancji pokarmowych szczególnej trosce powinny być poddane Twoje dzieci. W takich sytuacjach zaleca się wykonanie badań u potomstwa ze względu na możliwość odziedziczenia predyspozycji do zachorowania.

CO DAJE WYNIK BADAŃ W PANELU BADAŃ NIETOLERANCJE POKARMOWE GEN? ?
 • Umożliwia potwierdzenie lub wykluczenie obecności w naszych genach mutacji odpowiedzialnych za rozwój tych schorzeń.
 • Pozwala na postawienie jednoznacznej diagnozy i wdrożenie zalecanego leczenia żywieniowego.
 • Znacznie przyspiesza diagnostykę niespecyficznych dolegliwości charakterystycznych dla  nietolerancji pokarmowych, w porównaniu z innymi poza genetycznymi metodami diagnostycznymi.
 • Zwiększa szansę na wcześniejsze ustąpienie dokuczliwych objawów, poprawą Twojego stanu zdrowia, a co za tym idzie i samopoczucia, dzięki szybkiemu  wdrożeniu  leczenia.
JAKIE GENY BADA PANEL NIETOLERANCJI POKARMOWYCH GEN?

Panel obejmuje analizę genetycznych predyspozycji do nietolerancji pokarmowych na określone składniki diety:

Celiakia

Spowodowana jest obecnością wariantów genetycznych HLA-DQ8, HLA-DQ2 i HLA-DRB4. Badanie oceniające genetyczne predyspozycje do rozwoju celiakii (enteropatii glutenowej, choroby trzewnej), która rozwija się w stanie nadwrażliwości na gluten, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia kosmków jelita cienkiego. Wynik tego badania pozwala wykluczyć celiakię przy negatywnym wyniku z 99% prawdopodobieństwem.

Nietolerancja laktozy typu dorosłego

Badanie mutacji C-13910T w genie kodującym laktazę (LCT). Pozwala na identyfikację genetycznego podłoża pierwotnej nietolerancji laktozy związanej ze spadkiem wraz z wiekiem aktywności enzymu laktazy. U nosicieli określonego wariantu genetycznego laktoza może być niedostatecznie trawiona, co powoduje dolegliwości gastryczne po spożyciu produktów mlecznych.

Fruktozemia wrodzona

Badanie mutacji A150P i A175D w genie aldolazy B (ALDOB) odpowiadających za pierwotną, uwarunkowaną genetycznie nietolerancję fruktozy, czyli dwucukru zawartego głównie w owocach i miodzie. Pierwotna nietolerancja fruktozy występuje z częstotliwością 1:20 000 urodzeń, jednak w części przypadków pozostaje długo niewykryta. Związane jest to z niechęcią i unikaniem, zwłaszcza u dzieci, spożywania owoców, co opóźnia manifestacje kliniczne i diagnozę schorzenia.

NA CZYM POLEGAJĄ TESTY GENETYCZNE NA NIETOLERANCJĘ POKARMOWĄ?
 • Badanie genetyczne na nietolerancje pokarmowe polega na dokładnej analizie Twojego DNA w celu potwierdzenia lub wykluczenia obecności szkodliwych mutacji.
 • Badanie genetyczne jest uznane  za jedną z najbardziej wiarygodnych metod diagnostycznych,  ich czułość jest wyższa niż 99%
 • Analiza krwi przeprowadzana jest w wyspecjalizowanym laboratorium genetycznym z wykorzystaniem technik biologii molekularnej.
 • Nie istnieją przeciwwskazania do  przeprowadzenia badania genetycznego. Zarówno stan zdrowia, jak i aktualna dieta nie wpływają na wynik.
 • Badanie genetyczne wystarczy wykonać jednokrotnie, a wyniki pozostaną aktualne przez całe życie.
JAKIE MOGĄ BYĆ PRZYCZYNY NIETOLERANCJI/NADWRAŻLIWOŚCI POKARMOWYCH?
 • Nietolerancje zależne od przeciwciał klasy IgG – czyli nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na spożywane produkty pokarmowe. Jest to nabyty rodzaj nietolerancji. do zachorowania może doprowadzić przewlekłe stosowanie antybiotyków, niesteroidowych leków przeciwzapalnych czy chemioterapeutyków. Przyczyną nietolerancji (nadwrażliwości) IgG zależnych  mogą  być również ostre infekcje bakteryjne i wirusowe, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe czy nawet długotrwały stres. Nietolerancje IgG zależne są schorzeniami, które można wyeliminować poprzez stosowanie specjalistycznej diety.
 • Genetycznie uwarunkowane nietolerancje pokarmowe, do których przyczyniają się obecne w naszym DNA zmiany genetyczne, takie jak polimorfizmy czy mutacje. Zmiany te mogą zostać odziedziczone po rodzicach lub powstać podczas procesu zapłodnienia i nie da się ich wyeliminować, ponieważ materiał genetyczny pozostaje niezmienny przez całe życie. Do najczęściej występujących genetycznych nietolerancji pokarmowych zalicza się nietolerancję laktozy (cukru mlecznego) oraz celiakię (nietolerancję glutenu o genetycznym podłożu). Jedyną skuteczną metodą leczenia jest całkowite wykluczenie z jadłospisu produktów zawierających nietolerowany i szkodliwy składnik i stosowanie się do zaleceń żywieniowych przez resztę życia.

Opinie klientów

Napisz opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wypełnij wszystkie pola formularza

PANEL BADAŃ NIETOLERANCJE POKARMOWE GEN

PANEL BADAŃ NIETOLERANCJE POKARMOWE GEN

Panel badań obejmuje analizę genetycznych predyspozycji do nietolerancji pokarmowych na określone składniki diety: Celiakia, Nietolerancja laktozy typu dorosłego oraz Fruktozemia wrodzona. Wyniki tych badań pozwolą zidentyfikować genetyczne podłoże wskazanych objawów nietolerancji oraz zaprojektować indywidualne postępowanie dietetyczne.

© Poradnia medyczno - dietetyczna online drdiagnoza.com. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Systemy dedykowane Friqtechnology.com.